RIASY V BAZÉNE

Riasy môžu mať rôzne sfarbenie (najčastejšie zelené, hnedé alebo čierne) a na niekoľko dní vám znemožnia užívanie bazéna. Vodu najprv ošetrite dezinfekciou s rýchlym účinkom – chlorgranulátom AKCE. Dávkujte maximálne doporučené množstvo podľa návodu a nechajte pôsobiť aspoň po dobu jedného obehu filtrácie.

Následne použite prípravok NA RIASY a nechajte účinkovať minimálne 12 hodín. Potom je potrebné steny aj dno bazéna mechanicky očistiť od odumretých rias a vodu vyvločkovať pomocou VLOČKA SUPER. Dávkovanie doporučujeme na spodnej hranici, aby nedošlo k predávkovaniu,inak se nemajú nečistoty ako vyzrážať Doba pôsobenia je cca 12 hodin pri vypnutej filtrácii. Nečistoty sa pomocou vločkovača zhluknú do vločiek a usadia sa na dne bazéna. Vysávanie vločiek zo dna nerobte cez filtráciu. Filter nie je schopný zachytiť naraz toľko nečistôt a vločky by sa cez filter vraceli naspäť do bazéna.

Nezabudnite na spätný preplach.Skôr ako sa vo filtrácii tlakom vody zdvihne piesok a skôr ako sa začne preplachovať, prvých 50-100 l vody tečie čistých a len potom sa začne vyplavovať nečistota. Spätný chod zastavte až keď zase potečie čistá voda.Po tomto procese by váš bazén mal byť zbavený rias a opäť pripravený na kúpanie.

 

Viac zaujímavých tém v rubrike Radíme Vám na našej stránke http://bazeny-jazierka.sk/bazeny/radime-vam.html

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.