OPÄŤ SÚ TU HORÚČAVY. NEZABÚDAJTE, ŽE RIASY VŽDY OHROZUJÚ VAŠE JAZIERKO.

V dnešnej dobe sú veľmi populárne jazierka čisto ako prírodné biotopy, dokonca aj bez nútenej filtrácie. Realizačné firmy tvrdia, že veľmi čistú vodu v nich môžeme udržať prirodzenou cestou, a to aj celkom bez rias. Otázka znie ako dlho.

Riasy sú ako veľmi jednoduché dávnoveké rastlinné organizmy veľmi nenáročné na prostredie a veľmi rýchle rastú. K rýchlemu množeniu a rastu potrebujú dostatok svetla (k fotosyntéze) a dostupné minimálne množstvo prístupných živín – fosfor, dusík, uhlík a teplejšiu vodu. Dôležitý a zabúdaný parameter.

Práve priemerná teplota vody súvisí s množstvom výskytu rias. Zatiaľ čo prírodné jazerá pod Alpami obrastené vodnými rastlinami, bez aktívnej filtrácie, výskytom rias netrpí, na území Slovenskej republiky prevláda teplejšia klíma a realizácia samovoľne čistiaceho jazera nesplní očakávania z viacero dôvodov.

Viac v rubrike: RADÍME VÁM
http://bazeny-jazierka.sk/jazierka/radime-vam/25-jazierko-bez-filtracie-…

Toto leto je skutočne dlhé a horúce a preto si konečne môžeme Vašu investíciu do bazéna naplno užiť. Ale…! Bez toho, že by sme chceli maľovať čerta na stenu teplota vody v bazéna prudko rastie a rastú tiež nechcené mikroorganizmy. Nenechajme sa zmýliť tým, že dnes máme vodu peknú a priezračnú…. Viac v rubrike: RADÍME VÁM http://bazeny-jazierka.sk/b…/radime-vam/16-konecne-leto.html

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.