AKO UDRŽIAVAŤ ŽIVÝ PLOT

 

Živý plot je jednou z najkrajších súčastí záhradnej kultúry, ale bez riadnej práce sa z okrasného plotu stáva neupravené krovie. Nemusíme byť úplne ako Nožnicovoruký Edward, napriek tomu by sme sa mali snažiť ustrážiť, aby záhrada pôsobila upravene z vnútorného i vonkajšieho pohľadu. Ako sa správne starať o živý plot a aké nástroje budeme potrebovať?

Základom starostlivosti je okrem pravidelnej zálievky hlavne zastrihávanie a tvarovanie živého plotu. Pri tých voľne rastúcich stačí raz za čas odstraňovať suché vetvy alebo tie, ktoré prerastajú do druhých kríkov. Tvarovaný živý plot musíte už od počiatku pravidelne upravovať. Výraznejšie zastrihnutie by malo byť vykonávané dvakrát do roka, pri ihličnanoch stačí len raz. Prvý tohtoročný zásah urobte ideálne na prelome júna a júla, v tejto dobe totiž končí jarný rast kríkov. Druhé kolo si naplánujte ideálne na august, aby sa rastliny stihli bez problémov pripraviť na zimu.

Nožnice na živý plot Gardena Comfort 700 T sú zvlášť vhodné ku strihaniu väčších a vyšších živých plotov. Vďaka hliníkovým, teleskopickým rukovätiam, ktoré sa vysúvajú o 20 cm, pohodlne dosiahnete na potrebné miesta. Pevné čepele o dĺžke 25 cm s nepriľnavým povlakom a vlnitým brúsením strihajú obzvlášť hladko a účinne. Účinnosť práce ešte zvyšuje integrovaný odrezávač pre jednotlivé, silnejšie vetvy. Celková dĺžka týchto nožníc je 70 až 90 cm. Záručná lehota 25 rokov garantuje najvyššiu kvalitu.

Viac na www.gardena.com

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.