ZDRAVÉ A SILNÉ OLEANDRE

Snáď každého dovolenkára v prímorských oblastiach zaujmú nádherné oleandre, ktoré však s úspechom môžeme pestovať aj v našich záhradách. Musíme im však dopriať niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú ich rast a kvitnutie.

Najčastejšie pestovaným druhom je oleander obyčajný- Nerium oleander, ktorého všetky časti sú jedovaté a taktiež šťava, ktorá z nich vyteká pri poškodení môže podráždiť pokožku. Mnohí ho nepestujú kvôli tomu, že majú doma malé deti. Tu si však vždy položím otázku- koľko z detí napadne obhrýzať listy alebo kvety? My sme ich pestovali odkedy si pamätám a taktiež aj mnohí známi a nikdy nikoho neohrozil. Je však pravda, že pri množení som mala alergickú reakciu na pokožke.

Nádherné oleandre našej fanúšičky pani Gabiky a popis spôsobu jej pestovania:

„Takže uskladňujem ich v pivnici . Naša je dosť suchá asi 10°C. Máme len malé okienka. Keďže ich mám asi 10 veľkých a potrebujem prezimovat aj iné rastliny takže sú poukladané veľmi na husto.V zime ich polejem asi 3 krát. Oleander má v zime spať!! Na jar ich dáme von pooberám suché listy ak sú ak treba ja strihám až na jar. Keď sa mi zdá že je nejaký preschnutý tak ich zrežem pri zemi a zvyčajne ešte vyraší, ale potom je treba vyštipnúť niektoré výhonky, nechám tie pevnejšie zostane kríčkový. Keď sú horúčavy polievam ráno aj večer. Ale tiež sa nesmú preliať lebo aj vtedy zhodia listy. Vlani som jeden presadila do samozavlažovacieho kvetináča a tam sa mu nepáči ožltli mu listy. Prihnojujem  asi každých 14 dní. Odkvitnuté kvety opatrne vylamujem. Z týchto oleandrov mi dozrelo semienko cez zimu a zasiala som .Mala som asi 12 rastliniek ale kvitli až po 5 rokoch a boli červené aj biele.Do pivnice ich dávam keď začína mrznúť znesú aj-5°C .To je asi všetko.“ :))))))))

rgtq96k_0

Odporúčame:

Kristalon Gold

Dodanie živín rastlinám v interiéry, na záhrade alebo balkóne je jeden z najdôležitejších bodov starostlivosti o rastliny. Nie vždy je jednoduché vybrať pre každú rastlinu vhodný pomer živín a mikroprvkov. Kryštalické hnojivo Kristalon Gold je špeciálne navrhnuté tak aby spĺňalo požiadavky tak balkónových rastlín, ako aj izbových a rovnako aj požiadavky zeleniny, ovocných kríkov, viniča a pod. Vďaka unikátnemu zloženiu a obsahu aktivátora kvitnutia( čo je zvláštna forma fosforu pre rastliny prijateľnejšia a účinnejšia) zaručíte rastlinám výbornú kondíciu , lepší a zdravší koreňový systém aj celkový stav rastlín, bohatšie kvitnutie a viac plodov.

  • unikátne zloženie s aktivátorom kvitnutia (75% fosforu v zvláštnej forme polyfostátov – podľa výskumu na rastliny prijateľnejší a ešte účinnejší)
  • mikroprvky ako rastlinné „vitamíny“ na výbornú kondíciu rastlín
  • udržiava rastliny stále v intenzívnom raste
  • lepší a zdravší koreňový systém aj celkový stav rastlín
  • bohatšie kvitnutie a viac plodov
  • zabraňuje žltnutiu listov
  • univerzálne použitie na všetky rastliny – na zeleninu, všetky druhy izbových aj vonkajších rastlín vrátane ovocných stromov a kríkov, viniča a pod.
  • aplikácia zálievkou aj postrekom 1x týždenne
  • dávkovanie: 1 odmerka (10 g) hnojiva na 10 l vody
  • balenie 0,5 kg na 500 l zálievky

VIAC NA: www.agrocs.sk

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů