MODERNÝ SPÔSOB ZÁHRADKÁRČENIA

GARDENA pomáha s revitalizáciou miest

Trendom v mestách je vytvárať zelenú oázu aj na niekoľkých metroch štvorcových. Táto zelená idyla predstavuje pokoj a oddych od každodenného života. Niektorí ľudia menia svoj balkón na záplavu kvetov; iní vytvárajú ovocnú záhradu. Pestujú čerstvé ovocie a zeleninu v nádobách a kvetináčoch a využívajú na tento účel všetky dostupné priestory. Na malých terasovitých záhradách vám použitie niekoľkých trikov a správne plánovanie umožní vytvoriť záhrady, ktoré sú rovnako krásne ako veľké záhrady na vidieku. A hrdí majitelia strešných záhrad a terás k tomu majú dokonalý výhľad na strechy s kríkmi a modernými aranžmánmi vo veľkých nádobách. Mnoho mladých rodín dnes využíva príležitosť na vytvorenie malej záhrady za účelom spojenia moderného mestského života so svetom prírody. Preto upúšťajú od pôvodného zastaralého obrazu usporiadania malej záhrady a oživujú ju moderným spôsobom.

Napriek tomu majú všetky záhrady – či už na vidieku alebo v meste – jednu spoločnú vec – vyžadujú starostlivosť! Rastliny je nutné pravidelne zavlažovať a presádzať; kríky a kvety rezať a trávniky kosiť. Gardena sa zamerala na trendy pre malé záhrady a teraz ponúka široký sortiment výrobkov pre prácu v mestských záhradkách – praktické, funkčné a predovšetkým úsporné pri skladovaní. Nový balkónový box je dokonalým základným vybavením pre balkónových záhradkárov. Najdôležitejšie ručné náradie je umiestnené v boxe, je vždy poruke a k tomu je chránené pred nepriaznivým počasím. Nová špirálová hadica na terasy s integrovaným držiakom, box na hadicu pre terasy, rovnako tiež city gardening nástenný box na hadicu roll-up automatic sú vhodné najmä pre terasy alebo strešné záhrady. Nástenný box na hadicu je odolný voči mrazu, je kompaktný a otáča sa až o 180° tak, aby zaberal čo najmenší priestor. 15 m dlhú hadicu možno po jemnom vytiahnutí zablokovať v krátkych vzdialenostiach 50 cm, takže ju ľahko a prakticky využijete v celej vašej záhrade. Tiež navíjanie hadice je jednoduché. Krátke zatiahnutie aktivuje vysoko kvalitnú pružinovú technológiu, ktorá hadicu hladko a rovnomerne navinie späť do boxu.

Pre tých, ktorí nemajú priestor na vytvorenie kvetinového raja, Gardena ponúka systém NatureUp! Vertikálny záhradný systém, ktorý sa skladá z rôznych prvkov, je vyrobený z pevného a odolného plastu. Odľahčené prvky možno umiestniť na seba navzájom vďaka jednoduchému zámkovému mechanizmu, pozostávajúceho z plastových svoriek, ktoré možno ľubovoľne rozširovať a pridávať ďalšie nádoby. Pokiaľ chcete na roh vášho domu pridať iba niekoľko rastlín, jednoducho použijete rohové prvky zo systému NatureUp! Vďaka tomuto univerzálnemu modulárnemu systému sa kreativite medze nekladú!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů