HĽADÁ SA: POMOC PRI ZAVLAŽOVANÍ

Chytrí pomocníci značky Gardena

Voda pre balkóny a terasy

Gardena zavlažovanie počas dovolenky je spoľahlivým pomocníkom, pokiaľ ide o zavlažovanie izbových rastlín alebo rastlín v črepníkoch na balkóne a terase. Súčasne možno zavlažovať až 36 rastlín bez ohľadu na to, či je k dispozícii prípojka vody. Čerpadlo, ktoré sa zapína samo na jednu minútu denne pomocou transformátora s časovačom dodáva rastlinám vodu zo zásobníka s objemom deväť litrov. Okrem zásobníka môžete použiť vedro alebo akúkoľvek nádobu. Prostredníctvom rozvodnej a rozdeľovacej rúrky sa voda dostane tam, kde je potrebná. Pretože má každá rastlina na zavlažovanie iné požiadavky, obsahuje zavlažovanie počas dovolenky na účely individuálneho zavlažovania tri kvapkové rozdeľovače s kapacitou 15, 30 alebo 60 mililitrov vody za minútu a dvanásť výstupov.

Majitelia rastlín, hlavu hore!

Gardena má podobné praktické riešenie tiež pre fanúšikov kvetinových hrantíkov: plne automatické zavlažovanie kvetinových hrantíkov. Tento inteligentný pomocník tiež pracuje bez prípojky na vodovodný kohútik a vďaka 25 radovým kvapkačom sa spoľahlivo postará o kvetinové hrantíky s dĺžkou 5 až 6 metrov. Ak by rastlín pribudlo, možno tento šikovný systém ľahko rozšíriť. Princíp fungovania je rovnaký ako u zavlažovania počas dovolenky, s doplnkovou funkciou 13 rôznych zavlažovacích programov. Ak by niekto chcel zavlažovať rastliny s absolútnou presnosťou, môže jednoducho pripojiť dažďový senzor alebo čidlo pôdnej vlhkosti.

Plne automatické zavlažovanie kvetinových hravtíkov aj zavlažovanie počas dovolenky poskytuje rastlinám vlahu priamo do oblasti koreňov. Vďaka tomu nepríde navnivoč ani kvapka vody a milovníci rastlín môžu odísť na dovolenku s kľudným svedomím.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů