NENÁROČNÁ, NO ZAUJÍMAVÁ

Naša diváčka, pani Mária nám napísala, že pestuje zaujímavú rastlinku s menom LUDISIA DISCOLOR. Ide o orchideu- terestrický druh, ktorý rastie na zemi v substráte. Vyznačuje sa hrubými, dužinatými stonkami a pevnými listami. Tie majú “zamatový” povrch a farebné žilky. Často ju nájdeme aj pod označením orchidea- drahokam, práve vďaka zaujímavému zafarbeniu na listoch. vyhovuje jej svetlý polotieň bez priameho, ostrého slnka. Tam má aj najkrajšie zafarbené listy (hnedastá, bordová), zatiaľ čo v tmavších kútoch sú v odtieňoch zelenej. Zo stonky vyrastá súkvetie dvadsiatich až tridsiatich drobných kvietkov bielej farby, ktoré sa objavujú zväčša od jesene do jari.

ludisia-discolor

ludisia-discolor-1

Aj keď sa môže zdať, že je náročná na pestovanie, opak je pravdou. Je veľmi odolnou rastlinou, čo sa týka prelievania/ suchého substrátu, no najviac jej bude vyhovovať poliatie po miernom preschnutí. Aj tu platí, že menej je niekedy viaca ako nám aj pani Mária napísala, sem tam na ňu zabudne a pestuje ju zvyčajným spôsobom ako ostatné izbové rastliny. Má ju umiestnenú asi meter od okna na stojane a takto krásne jej zakvitla už niekoľkokrát. Dokonca sa veľmi ľahko rozmnožuje pomocou stonkových odrezkov. Pomôcť jej môžeme hnojivom, ktoré pridáme každé 4 týždne do zálievky. Presádzame až vtedy, keď je kvetináč “plný” alebo ak máme nedostatok substrátu. Po odkvitnutí stonky zrezávame.

ludisiadiscolor02

im_11711_-0

maxresdefault

 

TIP NA VÝŽIVU:

VITALITY KOMPLEX ORCHIDEA

  • Na všetky druhy bežne pestovaných orchideí
  • Obsahuje urýchľovač rastu – špeciálny výluh z dážďovkového kompostu
  • Zvyšuje odolnosť rastlín voči stresu (sucho premokrenie, a pod.)
  • Pôsobí regeneračne – pri poškodení chorobami a škodcami
  • Prírodný doping pre rastliny – energia na rast, kvitnutie a tvorbu plodov
  • Obsahuje vyvážený pomer živín a mikroprvkov – nahrádza jedno hnojenie
  • Namiešaným roztokom aplikujte 1x za 14 dní, striedajte s aplikáciou hnojiva Kristalon
  • Dávkovanie : 15 ml (1 vrchnáky od fľaše) do 2l vody pre zálievku/4 ml (1/4 vrchnák od fľaše) do 1l vody pre postrek na list
  • Balenie 0,5 l vystačí na namiešanie až 133 l špeciálnej zálievky

VIAC NA: www.agrocs.sk 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.