SPRÁVNE NÁRADIE PRE JESENNÉ PRÁCE

Náradie combisystem pre záhradu na jeseň

 

Na jeseň sa matka príroda opäť ukazuje vo svojej kráse. Stromy a kríky žiaria v najnádhernejších odtieňoch a premieňajú záhradu na more plné lístia. Avšak, akonáhle začne padať lístie, znamená to pre majiteľov záhrad len jednu vec: je čas pustiť sa do práce! Okrem náročnej úlohy vyčistiť opadané lístie je na programe zber jabĺk, hrušiek a mnoho ďalších prác. Pre úspešný boj so záplavou pestrofarebného lístia a zvládnutie domácej úrody, má Gardena pripravených niekoľko praktických pomocníkov z radu combisystem.

Pozor, padá lístie!

Jeseň by bol tak krásny, keby nebolo všade toľko napadaného lístia! Koniec koncov, hrabanie lístia je pre väčšinu nielen nepríjemná činnosť, ale aj nutné zlo. Z dôvodu nebezpečenstva pošmyknutia je potrebné toto lístie odstrániť z chodníkov, príjazdových ciest, schodísk a cestičiek. Opadané lístie vadí dekoratívnym trávnikom, pretože aj v zime potrebujú svetlo; v opačnom prípade sa na nich vytvoria žlté škvrny. To isté platí aj pre stálezelené rastliny. Aktívnu pomoc s povinným jesenným hrabaním ponúkajú plastové hrable XXL vario combisystem. S pracovnou šírkou 77 centimetrov možno pomocou tejto univerzálnej pomôcky pohrabať hory listov žmurknutím oka. Nezanedbateľnou vlastnosťou hrablí je, že ich je možné rozdeliť na dve časti, a využiť ich pri naberaní lístia. Skvelým riešením na jednoduché čistenie chodníkov od opadaných listov je nový combisystem zmeták na ulice. Pomocou škrabacej hrany možno ľahko odstrániť tiež vlhké listy a zaschnuté nečistoty. Modernizovaný Gardena zmeták na terasy so šírkou 32 centimetrov je ideálny na rýchle čistenie balkónov a terás. Jednoduchú manipuláciu zaisťuje svieži dizajn a nové, extrémne pevné plastové štetiny. Opadané lístie však nemusíte odstraňovať odvšadiaľ. Napríklad na kvetinových záhonoch a pod kríkmi slúži ako ochrana pred mrazom. Listy sa časom samé rozpadnú a stávajú sa cenným kompostom.

Obdobie jesene – obdobie zberu úrody

Lesklé červené jablká a šťavnaté hrušky sa na jeseň lákavo vynímajú na starostlivo udržiavaných ovocných stromoch.

Ideálnym pomocníkom pri zbere ovocia je combisystem česač ovocia. Ak sa používa s combisystem teleskopickou násadou, možno trhať ovocie až vo výške 5 m a pritom stáť bezpečne na zemi. Novú vylepšenú verziu česača ovocia možno teraz používať tiež bez násady. Vďaka novému držadlu sa česač ovocia pohodlne drží a nájde využitie ako pri zbere ovocia z nízkych stromov, tak i ovocia na vzdialených konároch. Pre maximálne pohodlie sa uhol nastaví pomocou nového rýchlouzáveru. Okrem toho sú medzery medzi pevnými plastovými prstami vyplnené malými zúbkami, aby bolo možné bez poškodenia otrhať aj menšie ovocie. Pomocou combisystem zberača ovocia sa opadané ovocie zbiera tiež veľmi rýchlo a ľahko – iba po ňom prejdete a ono sa dostane do koša. Ak sa ovocie nachádza v blízkosti kmeňa, tak ho naberiete lopatkou.

Aby ste si užili na jeseň pozbierané ovocie čo najdlhšie, musíte ho správne uskladniť. Pre jablká vyberte chladné miesto a skladujte ich v drevených debnách, hrušky a tekvice vyžadujú chladné prostredie. Kvôli ich silnému aróma by mali byť uskladnené osobitne, aby nenarušovali chute iného ovocia. Hrušky po zbere aj naďalej dozrievajú. Z tohto dôvodu je potrebné ich odtrhnúť, ešte keď sú tvrdé. Tekvica musí tiež dostať príležitosť dozrieť – potrebuje na to dva až tri týždne po zbere, a až potom sa môže použiť na ďalšie účely.

 

Správne nástroje na jesenné práce

Aby ste zvládli boj s farebným lístím na jeseň a úspešne obrali úrodu ovocia, má pre vás Gardena niekoľko praktických pomocníkov z radu combisystem.

 

Obrázky: combisystem zberač ovocia GA420-0066 (vľavo hore), combisystem zmeták na ulice GA420-0071 (vpravo hore), combisystem plastové hrable XXL vario GA450-0570 (vľavo dole) a combisystem česač ovocia GA420-0066 (vpravo dole)

 

PRE VIAC INFORMÁCII KLIKNITE SEM

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů