AKO RIEŠIŤ ZAVLAŽOVANIE NIELEN POČAS DOVOLENKY

Čas letných dovoleniek sa pomaly blíži. Ak ste hrdými majiteľmi krásnej záhrady, o ktorú sa príkladne staráte, určite premýšľate, kto ju počas vašej neprítomnosti bude zavlažovať. Susedov môžete kľudne  vynechať.

Ak ste ešte nepremýšľali o automatickom zavlažovaní, mali by ste to napraviť. Má veľa výhod a s jeho pomocou sa dá docieliť optimálne udržanie vlahy vo vašej záhrade. Závlaha bude rozdelená rovnomerne po celom vytýčenom priestore. Vďaka čidlu pôdnej vlhkosti a dažďovému senzoru sa automatická závlaha nespustí, ak dostatočne pršalo. Čo sa týka samotného automatického zavlažovania, možno si vybrať medzi nadzemnými alebo podzemnými systémami. Všeobecne je možné povedať, že pre malé a jednoduché trávnaté plochy je možné použiť mobilný nadzemný systém závlahy, pre väčšie a zložitejšie plochy je naopak vhodnejšia podzemná závlaha. Podzemné riešenie je jasnou voľbou v prípade, že zavlažovače chcete mať diskrétne skryté pod povrchom. Pri inštalácii podzemnej závlahy je najistejšie obrátiť sa na odborníkov zo špecializovanej firmy. Získate záruku serióznych a profesionálnych služieb.

 

Na rastliny v kvetináčoch je ideálne cielené zavlažovanie

Micro-Drip systém GARDENA je určený na precízne zavlažovanie rastlín. Hodí sa na zavlažovanie rastlín v kvetináčoch, na balkónoch a na terasách pri úžitkových a okrasných záhradách. Kvapkače privádzajú vodu priamo ku koreňom rastlín. Základný prístroj na redukciu tlaku je napojený na vodovodný kohútik pomocou hadice. Rastliny v črepníkoch sú zavlažované presne a individuálne podľa potreby pomocou kvapkačov. Patentovaná spojovacia technika “Quick & Easy” umožňuje veľmi jednoduché a rýchle spojenie a rozpojenie jednotlivých častí. Aj Micro-Drip systém možno riadiť cez zavlažovací počítač.

Viac na www.gardena.com.

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů