ZAVLAŽOVANIE POČAS DOVOLENKY NIE JE PROBLÉM

Pred odchodom na dovolenku prichádza na rad otázka, kto sa nám postará o psa či zaleje kvety? Máte záhradu a trápite sa, kto by ju bol ochotný každý deň zavlažovať? Ak nemáte známeho, ktorému by ste zverili kľúče od dverí vašej domácnosti, našťastie je viacero možností, vďaka ktorým vaše kvety či trávnik na záhrade nezvädnú.

GA220-0131 (800x533)

Dôležitý je tieň

Vonku sú horúčavy a okná zatvorené. Pri tejto kombinácii sa chlad v byte dlho neudrží a rastlinky budú ešte smädnejšie. Ak sa chystáte preč na niekoľko dní až týždeň, presuňte ich z miesta, kde na nich páli slnko, do tieňa. Toto pravidlo platí pre všetky rastliny bez rozdielu na to, či obľubujú slnečné lúče, viac ako ostatné. Dôležité je, aby o svoju vodu prichádzali o niečo pomalšie. Praktickým riešením sú tiež PET fľaše, ktoré budú slúžiť ako zavlažovací systém. Do viečka fľaše urobte jednu až päť dierok, dno tiež prederavte. Fľašu naplňte vodou a viečkom umiestnite do kvetináča. Pomôcť svojim izbovým rastlinám môžete tiež knôtom z ľanu alebo bavlny. Knôty namočíte vo vode a potom jeden koniec umiestnite do zásobníka na vodu a druhý ku koreňom rastlín. Môžete použiť aj viacero knôtov.

GA220-0137 (533x800)

Zavlažovanie rastlín aj počas vašej neprítomnosti

So zavlažovaním počas dovolenky Gardena možno automaticky zavlažovať až 36 rastlín v črepníkoch. Týmto spôsobom je zabezpečená závlaha rastlín po dobu vašej neprítomnosti pohodlne a bez pomoci susedov. Prostredníctvom transformátora s integrovaným časovačom možno zavlažovanie aktivovať výberom z 13 vopred stanovených možností. Prostredníctvom troch rôznych rozdeľovačov, každý s 12 výstupmi, možno priradiť rôzne požiadavky na prívod vody pre určité rastliny – od 15 ml za minútu cez 30 ml za minútu až po 60 ml za minútu. Ak rastlina vyžaduje veľa vody, môžete ku každému kvetináču pripevniť až tri rozdeľovače s kvapkačmi. Úplne utesnený nízkonapäťový transformátor možno používať vnútri i vonku. Súčasťou sady je transformátor (14 V) s vstavaným časovačom, čerpadlo s filtrom na nečistoty, tri rozdeľovače (každý s 12 výstupmi), 9 m rozdeľovacej trubice, 30 m kvapkacej hadice, 36 držiakov na rúrky, 20 koncových krytiek a 9-litrová nádoba na vodu.

Viac o tejto možnosti zavlažovania rastlín sa dozviete tu.

GA220-0130 (800x533)

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.