ZÁBAVA NA DLHÉ VEČERY

Ako to už býva zvykom, „obuvník chodí bosý“ a tak čaká na úpravy nielen naša záhrada, ale aj byt. Postupne sa však púšťame do realizácie a dnes vám chcem predstaviť môj „výmysel“, teda drievkovú zástenu, ktorú som sa chystala vytvoriť už niekoľko mesiacov. Pokiaľ máte radi prírodu a kúsok z nej si chcete preniesť aj domov, možno vás inšpirujem 🙂

img_0530

 

Postup pri jej tvorbe bol pomerne jednoduchý. Potrebujete dva hranoly, 4 menšie hranoly, na ktoré prichytíte OSB dosky a narezané drievka na rovnakú hrúbku /v mojom prípade 2 cm z brezového dreva/. Tie prichytíme pomocou silikónovej pištole.

Najskôr si samozrejme všetko vymerajte/ áno, ja som si to opäť dala „od oka“ a preto som musela v niektorých krokoch improvizovať/ :D. Na stenu upevníme dva hranoly pomocou L-úchytov. Mali by siahať na úroveň obrazovky, aby vám všetko krásne lícovalo a tvorilo „jednoliatu“ stenu pri pohľade zboku. Takto si vytvoríme aj priestor za stenou cca 20 cm, vďaka čomu bude môcť televízia „dýchať“ a tak sa nemusíte obávať prehriatia. Hranoly sú len opálené ohňom, vďaka čomu vznikne zaujímavá kresba na povrchu.

img_0506

img_0504

 

Na ne navŕtame menšie hranoly, ktoré sú umiestnené 2+1 cm od okraja- aby nám  brezové drievka (2 cm), ktoré budeme lepiť na OSB dosku (1 cm) pekne lícovali hranol.

img_0509

 

Na pripravené malé hranoly navŕtame OSB dosku tak, aby nám vznikol priestor na zavesenie televízie. V spodnej doske vytvoríme otvor na káble, ktoré budú ukryté pod poličkou….

img_0513

 

No a teraz prichádza na rad tá dlhšia práca a to lepenie drievok. Môžete si pomocou nich vytvoriť rôzne obrazce, no ja som volila taký postup, že som si najskôr oblepila okraje a neskôr ich vypĺňala smerom do stredu. Použila som silikónovú pištoľ.

img_0523

img_0530

img_1829

Na poličky som využila staré zvyškové dosky, ktorú sú oblepené pomocou servítkovej techniky, sú v nich vytvorené diery na lano a na samotnú stenu sú prichytené opäť pomocou L úchytov zo spodnej strany. Keďže som túto stenu chcela dotvoriť, použila som lano, ktoré pôsobí tak, akoby poličky držalo.V hornej časti je lano prichytené so skrutkami. Samotná televízia je ešte posunutá o niekoľko cm dopredu, čím vytvorí efekt jednoliatej steny. 🙂

img_1847

img_1848

Aj keď niektoré kroky chýbajú, verím, že z fotografii je postup dostatočne zrozumiteľný. 🙂

Janka 🙂

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *