VOŇAVÁ LÚKA PLNÁ KVETOV

Voňavá lúka plná pestrofarebných kvetov, motýľov a liečivých byliniek. Veľmi pekná predstava, ktorú bohužiaľ tak často nevidíme. Mnoho z ľudí však túži mať takýto kúsok prírody aj doma vo svojej záhrade. Ak máte dostatok priestoru aj voľba výsevu kvitnúcej lúky je jednou z možností osvieženia záhrady. Ak sa rozhodnete pre vytvorenie takéhoto zaujímavého zákutia, zvoľte kvalitné trávne osivo, ktoré vám zabezpečí pestrú druhovú skladbu a výsledný efekt bude stáť zato. ? Výhodou takýchto výsevov je to, že nevyžadujú špeciálnu starostlivosť, hnojenie a sú naozaj nenáročné na pestovanie. Ak by sme tieto plochy hnojili, podporili by sme tým rast agresívnych druhov a tento efekt je neželaný. Lúku zakladáme buď na jeseň alebo skoro na jar a kosíme ju zhruba jeden až trikrát ročne. Existuje mnoho zmesí, ktoré sa líšia nielen pomerom jednotlivých druhov, ale aj tým, na aké stanovište sú vhodné a aké podmienky vyžadujú. Vo všeobecnosti však môžeme povedať, že takýmto typom úpravy sa bude dariť na slnečných plochách, ktoré sú skôr chudobné na živiny.

Aké máte skúsenosti so zakladaním a pestovaním takýchto porastov? ?

NÁŠ TIP:

NATURA Kvitnúca lúka

– Trávna zmes pre návrat k prírode. Obsahuje veľké množstvo nešľachtených, divorastúcich druhov rastlín (cca 40 druhov). 

– Zmes je veľmi vhodná na výsev a dospievanie v okolí vidieckych chalúp a usadlostí, ktoré zapadajú do okolitej krajiny a nenarúšajú vzhľad prírody. 

– Táto zmes je vhodná na dosevy v prírodno-krajinárskych parkoch, väčších záhradách, v ovocných sadoch a všade tam, kde chceme vytvoriť rozmanité lúčne spoločenstvo, ktoré poskytuje prirodzené prostredie pre mnoho druhov motýľov, hmyzu a ďalších druhov živočíchov. Balenie až na 180m².

Zaujímavé príklady výsevov:

VIAC NA: www.agrocs.sk

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.