PRÍJEM ŽIVÍN CEZ LISTY

Rastliny neprijímajú živiny len cez koreňovú sústavu formou zálievky, či priamo z pôdy, ale dokážu ich vstrebať aj cez prieduchy listov. Ani také obyčajné sprchovanie neodstraňuje len prach z listov, ale taktiež takouto formou rastliny zavlažíme.

Z času na čas je vhodné rastlinky jednoducho uložiť do vane/ sprchy a „umyť ich“. Pozor však na druhy, ktoré nemajú v obľube kontakt s vodou a to ani postrekovanie. Medzi takéto rastlinky zaraďujeme napríklad tie, ktoré majú chlpaté listy- africké fialky, či gloxínie. Týmto druhom odstraňujeme nečistoty z povrchu veľmi opatrne štetcom.

Sprchovanie rastlín však môžeme striedať s postrekovaním bez nutnosti prenášania a to napríklad prípravkami, ktoré obsahujú aj hnojivovú zložku, teda rastlinky dokonale a expresne rýchlo vyživia. Takéto prípravky obsahujú aj zmáčadlo, ktoré zabezpečí dokonalé priľnutie všetkých látok na list, stonku, či vzdušné korene. Mali by sme sa vyhnúť priamej aplikácii na kvet, z toho dôvodu, že by sa na nich mohli vytvoriť hnedé škvrny.

  • obsahuje živiny v ľahko prijateľnej forme – rýchly príjem živín rastlinou
  • pohodlná aplikácia na listy a vzdušné korene orchideí
  • zmáčadlo zaistí lepšie pokrytie listov orchideí listovou výživou
  • nedochádza k premokreniu substrátu
  • aplikácia postrekom 1x týždenne

VIAC INFO NA: www.agrocs.sk

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *