NAPRŠALO NÁM DO BAZÉNA

Tu poprosím všetkých majiteľov vonkajších bazénov o vyššiu pozornosť.Tak, ako je dažďová voda tá najlepšia pre záhradkárov, pre nás predstavuje značné nebezpečenstvo. Jednak sa v dažďovej vode rozpustia plyny uhlíka, síry a dusíka, ktoré sa v atmosfére vyskytujú alebo prirodzene alebo ako dôsledok priemyselnej a poľnohospodárskej výroby a skôr znižujú pH, a jednak po dopade na zem dažďová voda spláchne prach, pel, trus, uhynutý hmyz, rastliny a s nimi aj rôzne mikroorganismy.

Stačí aj 100 litrov a skôr ako sa nazdáme, všetka voľná dezinfekcia vo vode sa „spotrebuje“ na neutralizáciu naplavených nečistôt a pokiaľ sa práve nekúpeme, k vode nechodíme, po týždni bez dozoru nájdeme vodu hnedú, zakalenú, bez iskry, s vrstvou kalu na dne alebo dokonca zelenú. Takže aj keď sa nekúpeme, nezabudnime občas zájsť k vode a skontrolovať hodnoty dezinfekcie a pH. Neunikneme síce vyčisteniu vody, ale včasným prídavkom dezinfekcie predídeme aspoň rastu rias.

Váš VODNÁR

P.S. Ako vyčistiť bazén nájdete v Návodoch na inom mieste týchto stránok ( vysať, prepláchnuť filter, upraviť pH, oxidovať organické nečistoty + pridať dezinfekciu, popr. pridať VLOČKU SUPER na prejasnenie, nechať bežať 12 hod. čerpadlo,ešte raz vysať a prepláchnuť filter – je to predsa len jednoducho trochu mimoriadna udalosť)

Viac zaujímavých tém v rubrike Radíme Vám na našej stránke http://bazeny-jazierka.sk/bazeny/radime-vam.html

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.