ČISTENIE JAZIERKA I BAZÉNA ZVLÁDNETE ĽAHKO

Pripraviť záhradu na sezónu je náročná úloha. V rámci prípravy nezabudnite ani na čistenie jazierka alebo bazéna, ktoré záhrade dominujú a mali by nielen dobre vyzerať, ale byť aj čisté a upravené.

 GA550-0162 (514x800)

Vzhľad záhrady neovplyvňuje len výber stromov či okrasných drevín, ale aj úprava a čistota prostredia. V prípade, že vašu záhradu zdobí jazierko alebo bazén, nemali by ste zabudnúť ani na pravidelné čistenie, vďaka ktorému sa budete môcť pýšiť záhradou ako málokto. Okrem mechanického čistenia a úpravy okrajov je dôležité aj čistenie a filtrácia vody. Čistotu vody zabezpečíte použitím dezinfekčných prípravkov, ktoré sú pre vodu v bazéne či v jazierku najvhodnejšie. O kvalitu vody a celkový vzhľad vodnej plochy sa vám postará kalové čerpadlo, ktoré využijete pri čistení a čerpaní vody.

GA550-0354b (800x533)

Ako postupovať?

Vopred odstráňte z vody odumreté časti rastlín, opadané lístie a ostatné nečistoty. Nezabudnite skontrolovať pevnosť a stabilitu okrajov jazierka. Postarajte sa o rastliny, ktoré v jazierku prezimovali. Odstráňte suché a odumreté časti aj z ostatných trvaliek v okolí jazierka.

 

Vodnú techniku, ako sú rôzne čerpadlá, filtre a prevzdušňovacie kamene, ktorú ste na zimu uschovali pred mrazom, umiestnite späť do jazierka. Plavák z polystyrénu alebo ohrievač vody, ktorý zabezpečoval, aby hladina celkom nezamrzla, očistite a odložte.

 

Kalové čerpadlo je neoceniteľným pomocníkom pre vašu záhradu. Odčerpáva znečistenú vodu, a to výkonne a rýchlo. Kalové čerpadlá GARDENA, ktoré sú určené aj pre silne znečistenú vodu. Výhodou je aj aquasensor, ktorý reguluje zapnutie čerpadla automaticky pri výške hladiny vody od 65 mm pri odčerpaní i prečerpaní. Zapínacia a vypínacia výška hladiny je navyše nastaviteľná pomocou využitia dvoch nezávislých senzorov. Vďaka kompaktnej konštrukcii čerpadla nie sú problémom ani úzke šachty. Moderná technológia robí z modelu 13000 Aquasensor Comfort výkonné čerpadlo, ktoré sa postará o bazén i jazierko. Čerpadlo je konštruované tak, aby odčerpalo vodu s priemerom nečistôt až 30 mm. Pevný plášť čerpadla je z plastu, ktorý je zosilnený sklenenými vláknami a čerpadlová mechanika sa málo opotrebováva. Kalové čerpadlá GARDENA majú nízku hlučnosť a motor s tepelnou poistkou proti preťaženiu zaručuje dlhú životnosť. Kompaktné a pevné čerpadlo s 10 m prípojnou šnúrou umožňuje univerzálne použitie aj vo veľkej hĺbke. Vďaka univerzálnej prípojke možno k čerpadlu pripojiť hadice s priemerom 13 mm, 16 mm, 19 mm či 25 mm a 38 mm.

 

Viac o čerpadlách Gardena sa dozviete na www.gardena.sk.

GA850-0691 (800x798)

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.